Yunanistan, Türkiye’nin 203 km kara sınırı olduğu, tarih boyunca sürekli içli dışlı olduğumuz ve Ege Denizi ile deniz komşumuz olan, 2018 nüfus sayımına göre 10,74 milyon nüfusu olan bir ülkedir ve bizim komşumuzdur.

Yunanistan ile üç adet sınır kapımız bulunmakta bunlar; İpsala Sınır Kapısı, Pazarkule Sınır Kapısı ve Kapıkule Sınır Kapısı ile hem ticaret hem de seyahat olarak oldukça canlı bir etkileşim bulunmakta.

Bu kadar yoğun etkileşimin olduğu bir ülke olan Yunanistan, her yıl ülkemizden Yunanistan’a tatil yapmaya gidenlerin, Yunanistan’da ülkemize gelenlerin çokça olduğu bir turizm bölgesi olması sebebiyle, dil çevirilerinin en yoğun olarak istendiği ülkelerdendir.

Avrupa’ya yapılan ihracatın kara yolu ile Yunanistan üzerinden gönderilmesi ile de dış ticaret konularında gerekli evrakların Yunanca çevirileri her zaman öncelikli olmuştur.

Yunanca Çeviri ve Tercüme Hizmetleri

Yunanca, tüm dünyada 10 milyondan fazla insanın özellikle Güney Kıbrıs Rum Kesimi‘nin de ana dili Yunanca olduğunu hesaba katarsak yakın komşularımız arasında önemli bir dil olmaktadır. Yunanca, tarihte çok eski zamanlardan beri var olan bir dildir ve günümüzde 4 farklı lehçesi ile yaşayan diller arasında yer almaktadır.

Yunanca dil çevirilerinizde ve Yunanca tercüme işlemleriniz de Hestaworld Bursa Tercüme Bürosu olarak noter onaylı çeviri ve tercüme hizmetlerimizle her zaman sizlere en hızlı ve %100 doğrulukla hizmet vermeyi taahhüt ediyoruz.

Yunanistan’a yapılacak olan göçmenlik başvuruları, üniversite öğrencisi olarak gitmek için gerekli olan vize, pasaport gibi işlemlerde bir çok belge istenmekte ve bu belgelerin geçerliliğini kanıtlamak için apostil mührü ve noter yemini gerekmektedir, Hestaworld olarak tüm çevirilerimizde eksiksiz belge hazırlamaktayız.

Yunanca dilinde çeviri ve tercümesini yaptığımız evraklar şunlardır;

  • Vize ve pasaport
  • Kaza tutanakları
  • Sağlık raporları
  • Ehliyet, ruhsat, kimlik
  • Öğrenci belgeleri, transkript, diploma
  • Yurt dışı seyahat belgesi

Yine hizmetlerimize ek olarak Yunanca Simultane Tercümanlık hizmetleri, Yunanca dilinde websitesi hazırlanması, afiş, broşür çevirileri, Yunanca ses, video deşifre hizmetlerini de en iyi şekilde yapmaktayız.

Bursa‘da Yunanca tercüme ve Yunanca çeviri işlemlerinizde çözüm ortağınız olmak için bir telefon kadar yakınız…