Çekçe Çeviri

Bilhassa Çek vizesi işlemlerinde istenen Çekçe yeminli tercüme taleplerinize Hesta Bursa Yeminli Tercüme Ofisi olarak sizlere yardımcı oluyoruz. Çek çalışma vizesi veya Çek öğrenci vizesi, Çekya’da turist veya Çekya’da aile birleşimi vizesine ihtiyaç duyanlar, hepinizin Çekçe çeviri yaptırmaya ihtiyacı var. Çekçe çeviri ihtiyaçlarınız için bize ulaşın.

Çekçe bir hayli zor bir lisandır. Bu nedenle hem Çekçe bilen kişilerin sayısı oldukça azdır. Keza her iki dilde ana dili gibi hâkim olan, sözlü veya yazılı tercüme yapabileceklerin sayısı pek azdır. Çekçe yeminli tercüman sayısı pek azdır. Bu nedenle işlemlerinizin zamanında ve eksiksiz tamamlanabilmesi açısından bizimle ne kadar erken irtibata geçerseniz o kadar iyi olacaktır.

Çekçe Tercüme İstanbul ve Ankara

Çekçe yeminli tercümelerinizi İstanbul veya Ankara için hazırlayabilmekteyiz. Bizlere Çek vizesine hangi şehirden başvuru yapacağınızı söylemeniz yeterli olacaktır. Türkçe’den Çekçe’ye tercümesi istenen belgelerinizi bize mail ile göndermeniz yeterli olacaktır. Türkçe’den Çekçe’ye veya Çekçe’den Türkçe’ye metin çevirileri ve sözlü çeviriler için bize ulaşın.

Çekçe-Türkçe, Türkçe-Çekçe vize çeviri hizmetleri dışında, Çekçe-İngilizce, İngilizce-Çekçe ve diğer diller arasında çapraz çeviri için de yardımcı olabiliyoruz.

Çekçe noter yeminli tercüme taleplerinizle birlikte, Çekçe tercüman ile sözlü çeviri imkânı sunmaktayız. Ve daha fazlası için bize ulaşabilirsiniz

Çeviri talepleriniz için bize ulaşın:
tercume@hestaworld.com
0552 461 24 21

 

Çek Alfabesinde kullanılan alfabe kendine has özellikler göstermektedir. Bunlara göz attığımızda bazı harflerin üzerinde birtakım işaretlerin varlığını görebilirsiniz. Bu bakımdan olaya baktığımızda Latin alfabesinden oluşan harflerin, kendisine kendi içinde bir takım özellikleri vardır. Çek dili ve edebiyatında geçen işaretlerin büyük öneme sahip olduğunu vurgulamak gerekir.

Çek Cumhuriyeti’nin Özellikleri, Orta Avrupa bölümünde bulunan bir ülkedir. Yakın tarihe kadar Slovakya ile birlikte Çekoslovakya olarak tanınan bir  ülke iken, 1993 yılında dağılmıştır. Yakın zamanda yapılan değişiklik ile ismi Çekya olarak anılmaktadır. Doğu’da Slovakya bulunur. Kuzey’de Polonya ile komşudur. Güney’de Avusturya, kuzeybatı ve batı kısımları Almanya vardır. Çekya 1918 yılında kurulduğu kabul görmektedir. Yüzölçümü 78 bin kilometrekaredir. Nüfusu ise 11 milyon civarındadır. Bölge halkına Çek ismi verilir. Kökenleri Slavlara dayanmaktadır.

Çekçe Dilinin Özellikleri, Hint Avrupa lisanları içinde yer alır. Lehçe, Sorb ve Slovakça ile akrabadır. Slavların konuştuğu lisanın batı kolunu oluşturması ile çok büyük bir öneme sahip olmuştur. Ortalama olarak 13 milyona yakın/civarında kişi tarafından konuşulmaktadır. Öğrenilmesi oldukça çok diller sınıfında yer almaktadır. Hızlı konuşulur.

 

Çeviri talepleriniz için bize ulaşın:
tercume@hestaworld.com
0552 461 24 21