NOTER YEMİNLİ İNGİLİZCE TÜRKÇE ÇEVİRİ

Yeminli tercüman olarak İngilizce Türkçe çeviri hizmeti sağlayabilmenin gereği, resmi makamlar tarafından belirli şartlara bağlı olarak verilen yemin belgesidir. Bu belge, kişi veya kuruluşların ilgili dile yönelik hâkimiyeti olduğunu gösteren ve resmi makamlar tarafından resmi nitelikli belge olarak kabul edilebileceğini ifade eden yetki onayıdır. Her türlü İngilizce ve Türkçe metnin tercüme yapılması doğru, hızlı ve resmi nitelikli evrak sayılabilmesi için mutlaka yeminli çeviri sunan bürolardan talep ediniz.

 

NEDEN İNGİLİZCE-TÜRKÇE ÇEVİRİ HİZMETİNE İHTİYAÇ VAR?

Öncelikle resmi kurum ve kuruluşlar yabancı metinlerin Türkçeye çevirisi yapıldığında yeminli tercüman şartı getirebiliyorlar. Ancak bu konuyu detay lamadan önce kurum ve kuruluşların yeminli tercüman istemedikleri varsaysak bile İngilizce Türkçe çeviri için tercüman mesleğini yerine getiren kişilerden yardım alınmasının önemi tartışmasızdır. Özellikle bu önem; ticari, hukuki veya edebi metinlerin tercüme edilmesi hususunda daha da önemlidir. Tercümanlık hizmetini yerine getiren kişi veya kişilerin mezun oldukları okuldan aldıkları eğitimin dil terminolojisi benimsetmesi, tercüme sürecinin daha hızlı ve doğru olarak neticelendirilmesini sağlıyor.

Çevirisi yapılacak işin Türkçeye aktarılmasında veya Türkçe bir işin İngilizceye çevrilmesinde yüzde yüz doğruluk garantisinin olabilmesi için dil yapılarının bilinmesi ve doğru kelimelerle metnin çevirisinin yapılması gerekir. Böylece, çevirisi yapılan işin hatalı olmasından doğacak zararlardan kişilerin mağdur olması önlenebilir. Yeminli tercümanlar tarafından çevrilen işlerin resmi makamlar tarafından kabul edilen tek tercüme metinleri olmasındaki önemli neden de budur, çevrilen metinlerin doğruluk paylarının garantisidir.

 

İngilizce, Kanada, Amerika, Dominik, Grenada, Tobago, Amerika Virgin Adaları, İngiliz Virgin Adaları, Nijerya, Güney Afrika, Sudan, Kenya, Uganda, Gana, Namibya gibi ülkeler ile birlikte ortalama 197 ülkede halkları tarafından konuşulan, dünyanın en yaygın konuşulan en yüksek ortalamasına sahip dildir. İngilizcenin resmi dil olarak konuşulduğu ülkelerden Türkiye’ye getirilen veya Türkiye’den bu ülkelerde kullanılacak olan sözleşmeler, doğum belgeleri, diploma ve transkript (not dökümü), nüfus kayıt örneği, bekârlık ve evlilik belgeleri, beyanname, dava dosyaları, muvafakatname, vekâletname ve benzer her türlü evrak ve belgelerinize ilişkin en uygun maliyetli İngilizce tercüme fiyatlarımız ile sizlere profesyonel ingilizce noter yeminli tercüme hizmetleri sunmaktayız. İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizece, Almanca-İngilizce, Bulgarca-İngilizce ve bir çok dilde İngilizce çapraz dil tercüme yönünde noter yeminli olarak tercüme edilmesini istediğiniz tüm evrak ve belgeleriniz, alanında uzman ve noterde yemin zaptı bulunan İngilizce yeminli tercümanlarımız tarafından tercüme edilmekte olup, yapılan İngilizce tercüme son okuma ve uygunluk kontrollerine tabi tutulduktan sonra tarafınıza iletilmektedir.

 

İngilizce teknik çeviri Elektrik, Otomotiv, Telekomünikasyon, Elektronik, Tekstil, İnşaat, Kimya ve Kozmetik gibi branşlarda yer alan Bakım ve Tamir Kılavuzları, Kullanım Kılavuzu, Kurulum, Ürün Etiketleri, Kullanım, Teknik ve İdari Şartnameler, Teknik Çizelgeler, Kataloglar ve Broşür gibi türlerden oluşmakta olan tercüme hizmeti şeklidir. Bursa’nın önde gelen profesyonel İngilizce Tercüme Bürosu olarak sizlere profesyonel İngilizce yeminli tercüman kadromuz ile kaliteli İngilizce çeviri tercüme hizmetleri sunmaktayız. Türk ve anadili İngilizce olan çevirmenlerimiz aracılığıyla çevirisi, kontrolü ve son okuması gerçekleştirilen İngilizce teknik çeviri hizmetlerimiz sayesinde işiniz artık şansa kalmasın!

 

İngilizce hukuki çeviri, diğer İngilizce çevirilerine göre daha fazla incelik taşıyan, en ufak bir anlam kaymasında büyük sorunlara meydana getirebilecek çeviri şeklidir. Özellikle vekâletname, kuruluş sözleşmeleri kira sözleşmeleri ve benzer içerikli belge ve dokümanlar bu bağlamda tercüme edilmektedir. İngilizce hukuki çeviride önemli olan, çevirinin yalnızca hukuk çevirisi alanında uzmanlaşmış İngilizce tercümanlar tarafından yapılması olup, hukuk literatüründe kullanılan tüm İngilizce terimlerin doğru ve aslına uygun şekilde kullanılması gerekmektedir. Türk ve anadili İngilizce olan çevirmenlerimiz aracılığıyla çevirisi, kontrolü ve son okuması gerçekleştirilen İngilizce hukuki çeviri hizmetlerimiz sayesinde işiniz artık şansa kalmasın!

 

İngilizce akademik çeviriye yönelik ihtiyaç duyduğunuz lengüistik ihtiyaçlarınız için yanınızdayız. Akademik makaleler, dergiler, bültenler, analitik yöntemler, etkinlik belgeleri (kongreler, sempozyumlar), uzman raporları, kitaplar, doğrulama raporları, klinik denemeler, olgu sunumu ya da hikâye, araştırma protokolleri, araştırma broşürleri, monografiler, bilgilendirilmiş onay formu, şiir, anlatı ve benzeri türdeki tüm edebi içerikleriniz için İngilizce tercümanlarımız aracılığı sayesinde işiniz artık şansa kalmasın!

 

Şirket ticari yazışmalar, acente sözleşmeleri, distribütörlük sözleşmeleri, şirket toplantı tutanakları, şirket ticaret sicil gazetesi, idari şartnameler, şirket imza sirküleri, proforma, ihale dosyaları, gelir tablosu, sigorta belgeleri, konşimento belgeleri olmak üzere, ticari faaliyetlerinize ilişkin her türlü evrak ve belgenin İngilizce çevirisinde ilk adresiniz. İngilizce Yeminli Tercüme sizlere profesyonel İngilizce tercüman kadromuz ile ticari çeviri hizmetleri vermekteyiz. İngilizce ticari çeviri sayesinde işiniz artık şansa kalmasın!

 

İngilizce Tercüme Fiyatları

İngilizce noter yeminli tercüme işlemi gerçekleştirilecek işlerinizin ücretlendirilmesinde kelime/karakter sayısı önemli rol oynar. İngilizce tercüme ücreti yeminli tercümanlarımız tarafından İngilizce’den Türkçe’ye ya da Türkçe’den İngilizce’ye çevrilecek belgenin boşluksuz karakter sayısı üzerinden hesaplanır. Örneğin Ehliyet tercümesi, kimlik tercümesi, İngilizce diploma tercümesi, öğrenci belgesi tercümesi, pasaport tercümesi ve nüfus kayıt örneği gibi standart belge İngilizce tercüme fiyatları ilgili hedef dile göre farklılık gösterebilmektedir.

 

Apostil, bir belgenin gerçekliğinin tasdik edilerek başka bir ülkede resmi olarak kullanılmasına olanak sağlayan bir belge onay sistemidir. Apostil işlemleri çoğunlukla ücretsiz olup, dışişleri onay işlemi ücrete tabidir. İngilizce’ye tercüme edilen evrakların uluslararası olarak kullanılmasına olanak sağlayan apostil şerhi yalnızca apostil tarafı ülkelerde geçerlidir. Apostil tarafı olmayan ülkelerde kullanılacak belgeler ise Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanarak geçerlilik kazanır.

İngilizce Tercüme Hizmeti Verdiğimiz Bölgeler

Bursa’da profesyonel İngilizce tercüme desteği sağlayan hestaworld.com noter onaylı yeminli tercüme ve profesyonel yeminli tercüman desteği ile yanınızda…

Hizmetlerimiz ve daha fazla bilgi için hemen arayın.

 

Çeviri talepleriniz için bize ulaşın:
tercume@hestaworld.com
0552 461 24 21