Bulgaristan, soydaşlarımızın çok fazla yaşadığı, 100 yıl öncesine kadar topraklarımız içinde kalan bir ülke ve hem ticaret hem de seyahat olarak oldukça aktif bir ülke. Türkiye’nin 269 km kara sınırı ile en uzun üçüncü sınırı olan ve Kapıkule Sınır Kapısı ile her gün binlerce nakliye tırının giriş çıkış yaptığı bir ülke ile hem ekonomik hem de kültürel olarak çok fazla işlem yapılmakta.

Başkenti Sofya olan Bulgaristan, 2018 nüfus sayımına göre 7 milyon 50 bin olan nüfusu ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında Türkiye’nin Avrupa’ya ihracatında önemli rol oynayan ülkeler arasında. Yine iki ülke arasında ki üniversiteler arası denklik anlaşmaları ile hem Türkiye’den hem de Bulgaristan’dan oldukça fazla sayıda öğrenci üniversite için kayıt yaptırmakta.

Bulgarca, Hint-Avrupa dilleri ailesinden Güney Slav dillerine bağlı bir dildir ve Bulgaristan’ın resmi dili olarak geçmektedir.Tüm dünyada 10 milyon kişinin Bulgarca konuştuğu varsayılmaktadır. Bulgarca 9 yüzyıldan itibaren yazı dili olarak oluşturulmuş ve Yunan alfabesinden esinlenerek hazırlanmıştır.

Bulgarca dili gelişimini, Eski Bulgarca (9-11. yy’lar arası), Orta Bulgarca (11-15. yy’lar arası) ve modern Bulgarca (16.yy ve günümüz) olarak tamamlamıştır.

Bulgaristan’da hayatın Türkiye şartlarına göre nispeten ucuz olması, bir çok gezginin Bulgaristan’ı seyahat etmesini sağlamıştır ve bu nedenle Bulgarca çeviri işlemlerinde resmi evrakların tercümesi ve vize başvuruları için sıklıkla Bulgarca çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmuştur.

Hestaworld Bursa Tercüme Bürosu olarak, yeminli noter imzalı, apostil şerhli, ana dili Bulgarca olan yeminli Bulgarca tercümanlarımız ile sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz.

Bulgarca Çeviri ve Bulgarca Tercüme Hizmetlerimiz

  • Resmi evrak çevirileri,
  • Diploma, transkript çevirileri,
  • Hukuksal belge, anlaşma, sözleşme çevirileri,
  • Seyahat belgesi çevirileri,
  • Bulgarca websitesi çevirileri,

Yine Hestaworld olarak, Bulgarca simultane tercümanlık hizmetimiz, Bulgarca ses, video deşifre hizmetleri, Bulgarca altyazı çevirileri hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Bulgarca çeviri fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için, sizlere bir telefon kadar uzağız…

Bulgarca çeviri ve bulgarca tercüme hizmetlerinde güvenilir partneriniz olarak hizmet vermekten gurur duyarız.